بخش ارسال :

در این بخش امکانات متنوعی جهت ارسال پیامک در اختیار کاربر قرار دارد برای دستری به این بخش از منوی سمت راست موس را روی "ارسال"  نگه می داریم. قسمت های متنوع این بخش در مقایل نمایش می یابند که با کلیک روی نام هر قسمت محتوای آن ظاهر می شود.

07-brooz-sms-send

 

ارسال پیامک :

با استفاده از این قابلیت می توان پیام کوتاه مورد نظر را به یک یا چند شماره ارسال کرد. برای این کار در قسمت فرستنده شماره مجازی که می خواهیم ارسال با آن شماره انجام شود از منوی بازشونده انتخاب می کنیم.

08-brooz-sms-send

 

در قسمت گیرندگان شماره فرد یا افراد دریافت کننده پیامک را وارد می کنیم. برای این کار می توانیم از دفترچه تلفن یا بارگزاری شماره ها توسط فایل (اکسل و متنی) استفاده کرده یا شماره ها را به صورت دستی وارد کنیم که لازم است هر شماره در سطری جداگانه وارد شود. البته می توان شماره مخاطبین را از فایل متنی یا محیط های دیگر نیز کپی کرد به شرط اینکه در هر خط فقط یک شماره درج شده باشد.

 

*دقت فرمایید که برای مدیریت دفترچه تلفن می بایست به بخش امکانات >> دفترچه تلفن مراجعه نمایید.

 

در قسمت بعدی متن پیامک را وارد می کنیم که برای هر صفحه پیامک فارسی ۷۰ کاراکتر و برای هر پیامک لاتین ۱۶۰ کاراکتر منظور می گردد .یا از پیام های پیش نویس جهت ارسال استفاده می کنیم.

کلید ارسال را کلیک می کنیم.

پس از پیمودن روند فوق، ارسال موفقیت آمیز پیام ها در قالب کادر محاوره ای زیر اعلام می شود.

09-brooz-sms-send-report

با زدن تیک گزینه "ارسال به صوزت فلش" امکان ارسال پیام کوتاه به صورت خبری فراهم می شود. پیام کوتاه فلش یا خبری به محض دریافت روی تلفن همراه مخاطب به طور خودکار باز می شود.

 

وارد کردن شماره از فایل : با استفاده از این ابزار می توان شماره هایی که در یک فایل متنی (txt) و یا اکسل ذخیره شده است را به عنوان مخاطبین یک پیام کوتاه در سامانه بارگزاری کرد. برای این کار می توانیم فایل های نمونه را دانلود و پس از وارد کردن شماره های مورد نظر خود، آن را در سامانه بارگزاری کنیم. برای دانلود هر کدام از فایل های نمونه روی آن کلیک می کنیم.

10-brooz-sms-contact-file

 

11-brooz-sms-download-contact-file

آماده سازی فایل اکسل : پس از دانلود فایل نمونه اکسل، آن را توسط نرم افزار اکسل باز کرده و شماره ها را در ستون اول وارد می کنیم. (شماره ها حتما باید در sheet1 نوشته شوند). پس از آن می توانیم فایل را ذخیره کنیم.

12-brooz-sms-excel-contact

 

آماده سازی فایل متنی : پس از دانلود نمونه فایل متنی می توانیم آن را توسط یک نرم افزار ویراشگر متن مانند Notepad باز کرده و شماره ها را خط به خط در آن وارد می کنیم. سپس فایل را برای بارگزاری ذخیره می کنیم.

13-brooz-sms-text-contact

بارگزاری فایل : برای این کار کافیست روی کلید Browse کلیک کرده و در پنجره ظاهر شده فایل اکسل یا متنی مورد نظر را انتخاب و روی Open کلیک کنیم.

 

14-brooz-sms-browse-contact

 

در این مرحله با کلیک روی بارگزاری شماره های موجود در فایل بارگزاری شده در قسمت گیرندگان قرار می گیرند و پس از وارد کردن متن پیام می توانیم پیام را ارسال کنیم.

 

15-brooz-sms-brows-contact

ارسال زماندار : این ویژگی امکانی ایجاد می کند که پس از تعیین متن و شماره مخاطبین، تاریخ و ساعت ارسال پیام کوتاه را ثبت کنیم تا بروز پیامک در موعد مقرر به طور خودکار پیام ها را ارسال کند .

برای درج یک ارسال در زمان مشخص گزینه درج ارسال زماندار را کلیک می کنیم.

 

16-brooz-sms-timer01

 

در صفحه باز شده برای نظیم یک ارسال زماندار، درست همانند ارسال سریع شماره فرستنده، متن پیام و شماره گیرندگان را وارد می کنیم .سپس در قسمت زمان ارسال با کلیک روی تصویر تقویم، تاریخ ارسال را انتخاب می کنیم. پس از آن ساعت و دقیقه ارسال پیام در روز مشخص شده را با استفاده از منوهای بازشونده مربوطه انتخاب می کنیم و دکمه تایید را کلیک می کنیم.

 

16-brooz-sms-timer02

 

بدین ترتیب پیام مورد نظر در لیست ارسال های زماندار قرار می گیرد و در زمان مشخص شده به شماره های وارد شده ارسال می شود. همچنین در صورت نیاز از طریق همین لیست می توانیم ارسال زماندار را پیش از آغاز ارسال، غیر فعال، ویرایش و یا به کلی حذف کنیم.

 

17-brooz-sms-customized-send

 

16-brooz-sms-timer

 

ارسال سفارشی :

ارسال سفارشی هنگام ارسال های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب، بر اساس اطلاعات ثبت شده، اختصاصی شود. به عبارت دیگر ارسال سفارشی می تواند اسامی، تاریخ ها و سایر اطلاعات ثبت شده در دفترچه تلفن را فراخوانی کرده و درون متن ارسال برای هر مخاطب جایگزین نماید تا پیامکی که برای هر مخاطب ارسال می شود حاوی اطلاعات مختص همان مخاطب باشد.

 

 

متن پیامک خود را با توجه به فیلد های مخاطبین تنظیم کنید و در نهایت بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

 

 

ارسال هوشمند :

ارسال هوشمند در ارسال های گروهی که نیاز به تولید متن خاص در پیامک ارسالی به هر کاربر وجود دارد، بکار می رود. برای ارسال هوشمند کلمات و مقادیری که باید در متن پیامک ها درج شوند، در قالب یک فایل اکسل ذخیره شده و در سامانه بارگزاری می شوند. پس از تعیین ساختار کلی متن پیامک، اطلاعات مندرج در فایل اکسل به صورت هوشمند درون متن جایگذاری می شوند و برای مخاطبان ارسال می گردند.

فرض می کنیم که شما مسئول یک تعاونی هستید و می خواهید مبلغ بدهی همه اعضای تعاونی را به هر شخص اعلام نمایید یا معاون یک مدرسه هستید و می خواهید نمره های دانش آموزان را به اولیا اعلام نمایید و …

متن پیامک شما برای همه اولیا ثابت می باشد و فقط نمره ها و اسامی متفاوت می باشند.

 

18-brooz-sms-smart-send

دانلود فایل نمونه را کلیک نمایید ، فایل را بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید و ستون های مورد نظر را پر نمایید.

توجه داشته باشید که می توانید این ستون ها را هر تعدادی که نیاز دارید پر نمایید و هر مقداری که دوست دارید قرار دهید.

 

20-brooz-sms-customized-excel

بعد از آماده سازی فایل اکسل و ذخیره آن ، بر روی بارگزاری فایل کلیک کنید و فایل اکسل مورد نظر را بارگزاری کنید و بعد از اتمام بار گذاری، بر روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

در این مرحله متن پیامک خود را تنظیم کنید.

 

21-brooz-sms-customized-excel

شما می توانید بر روی مشاهده متن نمونه کلیک کنید تا از صحت متن اطمینان حاصل فرمایید.

در نهایت بر روی دکمه ارسال کلیک کنید تا پیامک های هوشمند شما ارسال شوند.

 

ارسال دوره ای :

ابزار ارسال دوره ای پیام کوتاه، برای ارسال دوره ای و مستمر پیام کوتاه در بازه های زمانی مختلف تهیه شده است.

22-brooz-sms-periodic

بوسیله این ابزار میتوان در بازه های زمانی ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه بصورت اتوماتیک اقدام به ارسال پیام کوتاه نمود. برای مثال، شما مدیر یک مدرسه هستید و در پایان هرماه کارنامه ماهانه ارائه میدهید. با استفاده از این ابزار ارسال پیامک و تنظیم متن و گیرندگان، فقط کافیست دوره ارسال را مشخص کنید. در این صورت دیگر نگران فراموش کردن ارسال پیام کوتاه به اولیاء نخواهید بود.

این ابزار بسیار مورد استفاده مدیران مدارس، مدیران مشاغل، بیمه ها، هیئت های مذهبی و خواهد بود.